Up

Tilaa uusin hinnasto ja tutustu Avantin maailmaan tarkemmin!TILAA hinnasto

9.8.2019

 

Norwichin valioliigajoukkue luottaa suomalaisiin

 

Norwich City-jalkapalloseura ja Avant Tecno Oy:n Iso-Britannian tytäryhtiö Avant Tecno UK ovat solmineet kaksivuotisen yhteistyösopimuksen. Yhteistyösopimuksen osana joukkueen harjoituskeskuksen olosuhteet pidetään huippukunnossa Avant 745 -kuormaajan avulla. 

”Olemme olleet tyytyväisiä aiempaan yhteistyöhön NCFC:n kanssa. On upeaa, että voimme nyt syventää yhteistyötämme – valioluokan pienkuormaajatoimittajan on luontevaa ryhtyä Valioliigajoukkueen partneriksi”, Avant UK:n toimitusjohtaja Raimo Ala-Korpi kertoo sopimuksen taustoista.

Avant on Teemu Pukin lisäksi seuran toinen suomalaisvahvistus.

Ala-Korpi tähdentääkin: ”On kunnia olla tämän loistavan seuran uusin hankinta Suomesta. Odotamme innolla tulevaa Valioliigakautta ja toivotamme menestystä yhteistyökumppanillemme! On the ball City – pallo hallussa!”

Innoissaan yhteistyöstä on myös Norwich Cityn kenttämestari Gary Kemp: ”Olimme jo harkinneet Avant 745-pienkuormaajan hankintaa kenttien kunnossapitoon ja huoltoon. Joten olemme erittäin iloisia, kun kuulimme, että Avant on yksi uusista yhteistyökumppaneistamme ja sopimukseen on saatu sisällytettyä meille käyttöön tuleva kuormaaja.”

“Avant on hyvin monipuolinen kuormaaja ja sen lukuisat lisälaitteet ovat nopeita asentaa. Tämä on ehdottomasti hyvä lisä välineistöömme. Teemme yhteistyötä Avantin Itä-Anglian pääjälleenmyyjän Ben Burgessin kanssa ja toivon tämän sponsoriyhteistyön olevan pitkä ja menestyksekäs. Tervetuloa Norwich Cityyn!”, Kemp tiivistää.

Valioliiga alkaa perjantaina 9.8. Norwich City kohtaa viime vuoden voittajan Liverpoolin ensimmäisessä pelissään. Norwich pelaa ensimmäisen Avantin isännöimän ottelun lauantaina 24.8. Chelsea FC:ia vastaan.