EFEKTIVITA

 

TELESKOPICKÉ RAMENO

Nakladače Avant sú na trhu už dlhý čas známe svojim teleskopickým ramenom. Teleskop je jedným z predpokladov na to, aby mohla byť celková konštrukcia stroja kompaktná a aby bola zachovaná dostatočná kapacita zdvihu a dosah ramena. Keď je teleskopické rameno zasunuté, stroj dokáže zdvíhať veľké váhy materiálu, zatiaľ čo pri vysunutí teleskopu, je možné dosiahnuť excelentnú výklopnú výšku.

 

 

JEDNODUCHÉ A RÝCHLE ZAPOJENIE PRÍDAVNÝCH ZARIADENÍ

Pripájanie, alebo agregácia prídavných zariadení Avant je veľmi jednoduché a univerzálne pre nakladače Avant.
Systém pripájania je kombináciou mechanického pripojenia s automatickým zaistením. Pripojenie a zaistenie jednotlivých zariadení je možné vykonať takmer úplne priamo z kabíny vodiča.

Pre pripojenie hydraulických funkcií prídavného zariadenia je nakladač Avant vybavený rýchloupínacím systémom pod názvom Multiconnector. Tento spôsob pripojenia je rýchly, čistý a obsluha stroja sa od stroja vôbec nemusí vzdialiť.
Systém pripojenia externej hydrauliky Multiconnector je najmodernejší systém pripojenia svojho druhu na trhu. Pripojenie ako aj odpojenie zariadenia je jednoduché a rýchle, a je možné ho vykonať aj pri zapnutom motore nakladača a aj v prípade, že je prídavné zariadenie pod tlakom. Toto spojenie je funkčné vo všetkých situáciách a nie je možné sa pri zapájaní pomýliť. Celý mechanizmus funguje bez odkvapkávania oleja, čo jednak šetrí prírodu, ako aj čistenie stroja.

 

 

 

JEDNODUCHÁ OBSLUHA RIADENIA

Na kĺbových nakladačoch Avant sa dá veľmi rýchlo naučiť jazdiť. Ovládanie stroja je zabezpečené pomocou volantu v kabíne stroja a pohon vpred a vzad dvoma samostatnými pedálmi. Kompaktné rozmery stroja zjednodušujú šoférovanie, pretože vodič vidí celý stroj a prídavné zariadenie priamo zo svojho sedadla vodiča. Aj bez predchádzajúcich skúseností s jazdením na pracovných strojoch je možné naučiť sa ovládať nakladače Avant v priebehu niekoľkých hodín.