EFEKTIVITA PRÁCE

 

TELESKOPICKÉ RAMENO

Nakladače Avant sú dlhodobo známe aj vďaka svojmu teleskopickému ramenu. Samotné rameno umožňuje udržať celkové rozmery stroja na veľmi kompaktnej úrovni a pri tom dosahovať veľkú zdvihovú silu. Pri zasunutom ramene môže Avant zdvíhať obrovské váhy a pri vysunutom ramene má stroj veľký dosah a výšku zdvihu.

OPTIDRIVE™

Avant vyvinul nové, inovatívne riešenie na zvýšenie výkonu hnacieho hydraulického okruhu nakladačov AVANT. Množstvo hydraulických spojení a hadíc bolo radikálne znížené a optimalizované.

Výhody Optidrive™

- 10% vyšší výkon.
- 60% menej hydraulických spojov.
- 20% menej hadíc.
- Parkovacia brzda na zadných kolesách. Z dôvodu dosiahnutia čo najlepšej priľnavosti kolies vo všetkých pracovných a terénnych podmienkach pri systéme Optidrive™
- Nižšie vibrácie a nižšia hlučnosť. Vďaka novému uchyteniu motora (s tlmičmi vibrácií).
- Lepší systém hydraulických spojov. 

- Jednoduchšia údržba a servis. 

 

 

PRIPÁJANIE PRÍDAVNÝCH ZARIADENÍ

Pripojovací, resp. agregovací systém Avant umožňuje obsluhe rýchlo a jednoducho pripojiť prídavné zariadenie na nosný stroj Avant. Tento mechanický systém pripojenie funguje na princípe poloautomatu. To znamená, že príslušenstvo môže byť na stroj pripojené priamo z miesta obsluhy tým, že upínaciu dosku stroja preklopí vzad a automaticky aktivuje zaisťovací mechanizmus.

Pre hydraulicky poháňané prídavné zariadenia je Avant vybavený rýchloupínacím hydraulickým mechanizmom, tzv. multiconnectorom, čo je vlastne platňa s integrovanými rýchlospojkami a pákovým mechanizmom. Celý mechanizmus je umiestnený priamo v prednej časti kabíny a obsluha homá priamo na dosah, čo opäť skracuje čas pripojenia a zjednodušuje prácu.

Hydraulický systém multiconnector od Avantu je momentálne najpokrokovejší pripojovací systém na trhu. Jednoduché pripojovanie a odpájanie prídavných zariadení je možné vykonávať aj pri naštartovanom motore, alebo aj keď je prídavné zariadenie pod tlakom. Ďalšou výhodou tohto systému je, že ho prakticky nie je možné chybne zapojiť. V neposlednom rade je treba spomenúť, že tento pripojovací systém multiconnector chráni životné prostredie, pretože počas pripájania ani počas odpájania nenastáva žiadne kvapkanie oleja.

 

 

JEDNODUCHÁ OBSLUHA

Kĺbové nakladače Avant sú veľmi jednoduché na obsluhu a naučiť sa na nich jazdiť je otázkou niekoľkých hodín. Samotné riadenie je zabezpečené pomocou volantu v kabíne stroja, pohyb vpred a vzad sa aktivuje dvoma oddelenými pedálmi. Vonkajšie rozmery stroja sú natoľko kompaktné, že rovnako prispievajú k zjednodušenému riadeniu, pretože vodič vidí celý stroj vrátane prídavného zariadenie priamo zo svojho sedadla. Aj bez predchádzajúcich skúseností s nakladačmi Avant je jeho obsluhu možné rýchlo a úspešne zvládnuť.

700_properties_safety_drivability.jpg

RÝCHLOSŤ A ŤAŽNÁ SILA

Pojazdová  rýchlosť série e je 10 km/h, čo je dostatočné pre prácu na kratšie vzdialenosti, v menších priestoroch aj na stavbách.