EFEKTIVITA PRÁCE

 

TELESKOPICKÉ RAMENO

Nakladače Avant sú dlhodobo známe aj vďaka svojmu teleskopickému ramenu. Samotné rameno umožňuje udržať celkové rozmery stroja na veľmi kompaktnej úrovni a pri tom dosahovať veľkú zdvihovú silu. Pri zasunutom ramene môže Avant zdvíhať obrovské váhy a pri vysunutom ramene má stroj veľký dosah a výšku zdvihu.

OPTIDRIVE™

Avant has developed an innovative solution for improving the performance of the drive circuit in Avant loaders. In Optidrive™ drive circuit the amount of hydraulic hoses and fittings has been radically reduced and optimized.

Benefits of the Optidrive™ drive circuit:

- 10% better performance
- 60% less hydraulic connections
- 20% less hoses
- Less heat build up – in Optidrive™ the amount of flushing oil in the drive motors is 5 times bigger compared to the old system, providing a far better cooling of the drive circuit
- Parking brake in rear wheels guarantees the best possible grip on all load and terrain situations
- Less engine vibrations and noice thanks to the new engine mounts (vibration dampers). The vibrations have reduced by 50 % on Avant 745 and 750, and by 37 % on Avant 755i and 760i.
- Better hydraulic connector system
- Better servicing

 

 

PRIPÁJANIE PRÍDAVNÝCH ZARIADENÍ

Pripojovací, resp. agregovací systém Avant umožňuje obsluhe rýchlo a jednoducho pripojiť prídavné zariadenie na nosný stroj Avant. Tento mechanický systém pripojenie funguje na princípe poloautomatu. To znamená, že príslušenstvo môže byť na stroj pripojené priamo z miesta obsluhy tým, že upínaciu dosku stroja preklopí vzad a automaticky aktivuje zaisťovací mechanizmus.

Pre hydraulicky poháňané prídavné zariadenia je Avant vybavený rýchloupínacím hydraulickým mechanizmom, tzv. multi connectorom, čo je vlastne platňa s integrovanými rýchlospojkami a pákovým mechanizmom.  Celý mechanizmus je umiestnený priamo v prednej časti kabíny a obsluha ho má priamo na dosah, čo opäť skracuje čas pripojenia a zjednodušuje prácu.
Hydraulický systém multi connector od Avant-u je momentálne najpokrokovejší pripojovací systém na trhu. Jednoduché pripojovanie a odpájanie prídavných zariadení je možné vykonávať aj pri naštartovanom motore, alebo aj keď je prídavné zariadenie pod tlakom.  Ďalšou výhodou tohto systému je, že ho prakticky nie je možné chybne zapojiť. V neposlednom rade je treba spomenúť, že tento pripojovací systém multi-connector chráni životné prostredie, pretože počas pripájania ani počas odpájania nenastáva žiadne kvapkanie oleja.

 

 

JEDNODUCHÁ OBSLUHA

Kĺbové nakladače Avant sú veľmi jednoduché na obsluhu a naučiť sa na nich jazdiť je otázkou niekoľkých hodín. Samotné riadenie je zabezpečené pomocou volantu v kabíne stroja, pohyb vpred a vzad sa aktivuje dvoma oddelenými pedálmi. Vonkajšie rozmery stroja sú natoľko kompaktné, že rovnako prispievajú k zjednodušenému riadeniu, pretože vodič vidí celý stroj vrátane prídavného zariadenie priamo zo svojho sedadla. Aj bez predchádzajúcich skúseností s nakladačmi Avant je jeho obsluhu možné rýchlo a úspešne zvládnuť.

700_properties_safety_drivability.jpg

POJAZDOVÁ RÝCHLOSŤ

Najnovší model sŕie 700, Avant 760i je najrýchlejším  zo všetkých Avant-ov. Jeho pojazdová rýchlosť dosahuje až 30 km/hod. Takáto rýchlosť dovoľuje novému modelu 760i, aby sa priamo porovnával s väčšími strojmi napr. v komunálnej údržbe, či iných odvetviach.
Pojazdová rýchlosť modelu 750 je 25 km/hod, čo je rovnako dostatočné pre veľkú väčšinu prác vrátanie mestskej údržby.
Posledný model zo série 700, model 745 sa pohybuje rýchlosťou do 14 km/hod, čo je postačujúce pre prácu v menších obciach, alebo aj v stavebníctve.