EFEKTIVITA PRÁCE

 

TELESKOPICKÉ RAMENO

Nakladače Avant sú dlhodobo známe aj vďaka svojmu teleskopickému ramenu. Samotné rameno umožňuje udržať celkové rozmery stroja na veľmi kompaktnej úrovni a pri tom dosahovať veľkú zdvihovú silu. Pri zasunutom ramene môže Avant zdvíhať obrovské váhy a pri vysunutom ramene má stroj veľký dosah a výšku zdvihu.

OPTIDRIVE™

Avant has developed an innovative solution for improving the performance of the drive circuit in Avant loaders. In Optidrive™ drive circuit the amount of hydraulic hoses and fittings has been radically reduced and optimized.

Benefits of the Optidrive™ drive circuit:

- 10% better performance
- 60% less hydraulic connections
- 20% less hoses
- Less heat build up – in Optidrive™ the amount of flushing oil in the drive motors is 5 times bigger compared to the old system, providing a far better cooling of the drive circuit
- Parking brake in rear wheels guarantees the best possible grip on all load and terrain situations
- Less engine vibrations and noice thanks to the new engine mounts (vibration dampers).
- Better hydraulic connector system
- Better servicing

 

 

PRIPÁJANIE PRÍDAVNÝCH ZARIADENÍ

Pripojovací, resp. agregovací systém Avant umožňuje obsluhe rýchlo a jednoducho pripojiť prídavné zariadenie na nosný stroj Avant. Tento mechanický systém pripojenie funguje na princípe poloautomatu. To znamená, že príslušenstvo môže byť na stroj pripojené priamo z miesta obsluhy tým, že upínaciu dosku stroja preklopí vzad a automaticky aktivuje zaisťovací mechanizmus.

Pre hydraulicky poháňané prídavné zariadenia je Avant vybavený rýchloupínacím hydraulickým mechanizmom, tzv. multiconnectorom, čo je vlastne platňa s integrovanými rýchlospojkami a pákovým mechanizmom. Celý mechanizmus je umiestnený priamo v prednej časti kabíny a obsluha homá priamo na dosah, čo opäť skracuje čas pripojenia a zjednodušuje prácu.

Hydraulický systém multiconnector od Avantu je momentálne najpokrokovejší pripojovací systém na trhu. Jednoduché pripojovanie a odpájanie prídavných zariadení je možné vykonávať aj pri naštartovanom motore, alebo aj keď je prídavné zariadenie pod tlakom. Ďalšou výhodou tohto systému je, že ho prakticky nie je možné chybne zapojiť. V neposlednom rade je treba spomenúť, že tento pripojovací systém multiconnector chráni životné prostredie, pretože počas pripájania ani počas odpájania nenastáva žiadne kvapkanie oleja. 

 

JEDNODUCHÁ OBSLUHA

Kĺbové nakladače Avant sú veľmi jednoduché na obsluhu a naučiť sa na nich jazdiť je otázkou niekoľkých hodín. Samotné riadenie je zabezpečené pomocou volantu v kabíne stroja, pohyb vpred a vzad sa aktivuje dvoma oddelenými pedálmi. Vonkajšie rozmery stroja sú natoľko kompaktné, že rovnako prispievajú k zjednodušenému riadeniu, pretože vodič vidí celý stroj vrátane prídavného zariadenie priamo zo svojho sedadla. Aj bez predchádzajúcich skúseností s nakladačmi Avant je jeho obsluhu možné rýchlo a úspešne zvládnuť.

700_properties_safety_drivability.jpg

POJAZDOVÁ RÝCHLOSŤ

Pojazdová rýchlosť modelov rady Avant 500, teda 523a 528, je 12 km/hod. To je postačujúce pre akúkoľvek prácu bez veľkých prejazdov.

Avant 530 is a double speed model (9/19 km/h).