SERIA R PORÓWNANIU DO TRADYCYJNEJ ŁADOWARKI AVANT

WIDOCZNOŚĆ

Widoczność do  w serii R jest nieco słabsza niż w tradycyjnej ładowarce Avant  z powodu kierowcy siedzącego na tylnej ramie ładowarki. Ponieważ kabina ładowarki jest dalej od płyty montażowej  widoczność do mocowania urządzeń jest trochę gorsza.

WYMIARY

Wymiar zewnętrzny serii R i tradycyjnej ładowarki Avant są takie same, z wyjątkiem wysokości. Ze względu na położenie w trybie sterowania i kabiny w serii R, ładowarka jest około 10 cm wyższa niż tradycyjna ładowarka.

UDŹWIG

Udźwig tradycyjnego Avanta  w porównaniu z  serią R jest praktycznie taka sama.. Podczas skrętu urządzenia udźwig  serii R spada szybciej niż w przypadku tradycyjnej ładowarki Avant ponieważ konstrukcje maszyny są różne. Gdy ładowarka jest w pozycji maksymalnego skrętu udźwig w zestawianiu z tradycyjną ładowarką jest gorszy o około 150 kg.  

 

 

 

 

OBRÓT

Chociaż zawracanie serią R jest praktycznie takie samo jak w przypadku innych ładowarek, łatwiej obraca się serią R w bardzo małej przestrzeni, gdyż siedzenie kierowcy nie wystaje poza promieniem skrętu kół. Zalety układu kierowniczego serii R są najlepiej widoczne podczas jazdy po wąskich korytarzach i pomieszczeniach.