WYDAJNOŚĆ

 

WYSIĘGNIK TELESKOPOWY

AVANT jest znany z zastosowania swojego wysięgnika teleskopowego. Jego budowa sprawia, że konstrukcja jest zwarta, a udźwig wielki. Kiedy wysięgnik teleskopowy jest wsunięty jesteśmy w stanie podnosić duże ciężary natomiast gdy wysuniemy go to jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałą wysokość podnoszenia.

OPTIDRIVE™

Avant has developed an innovative solution for improving the performance of the drive circuit in Avant loaders. In Optidrive™ drive circuit the amount of hydraulic hoses and fittings has been radically reduced and optimized.

Benefits of the Optidrive™ drive circuit:

- 10% better performance
- 60% less hydraulic connections
- 20% less hoses
- Less heat build up – provides a far better cooling of the drive circuit
- Parking brake in rear wheels guarantees the best possible grip on all load and terrain situations
- Less engine vibrations and noice thanks to the new engine mounts (vibration dampers)
- Better hydraulic connector system
- Better servicing

 

 

POŁĄCZENIE NARZĘDZI WYMIENNYCH

System połączenia narzędzia wymiennego z ładowarką umożliwiony jest w bardzo łatwy i prosty sposób. Mechaniczny system podłączenia jest pół automatyczny. Oznacza to, że zamocowanie i zabezpieczenie sworzni możliwe jest z kabiny operatora, wykonując ruch płytą narzędziową „na siebie”.

Możliwe jest również zastosowanie hydraulicznego blokowania sworzni płyty narzędziowej mini ładowarki. Wówczas w szybki sposób, z kabiny operatora jesteśmy w stanie zabezpieczyć i odbezpieczyć narzędzie wymienne nie wychodząc z kabiny.

Zastosowanie hydraulicznego multizłącza do zasilania narzędzi wymiennych to zaawansowany system na rynku. Umożliwia łatwe podłączanie i odłączanie bez konieczności wyłączania silnika czy też akumulatorów. Nie ma możliwości pomyłki podczas podłączania. Mechanizm jest bardzo szczelny, suchoodcinąjący zatem nie ma ubytków oleju hydraulicznego.

 

 

ŁATWY W PROWADZENIU

Mini ładowarki AVANT są bardzo łatwe w prowadzeniu. Sterowanie odbywa się za pomocą kierownica, natomiast jazda do przodu i do tyłu przy pomocy dwóch pedałów jazdy – przód i w tył. Niewielkie wymiary maszyny, jej konstrukcja zapewniając doskonałą widoczność z pozycji operatora. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w obsłudze maszyn, obsługi mini ładowarki AVANT jesteś nauczyć się zaledwie w kilka godzin.

700_properties_safety_drivability.jpg

PRĘDKOŚĆ

Maksymalna prędkość mini ładowarki AVANT serii E to 10km/h.