WYDAJNOŚĆ

 

WYSIĘGNIK TELESKOPOWY

AVANT od dłuższego czasu znany jest ze swojego wysięgnika teleskopowego. Struktura ładowarki jest bardzo kompaktowa a zarazem z dużym udźwigiem. Na wsuniętym wysięgniku teleskopowym możliwe jest podnoszenie dużych ciężarów. Natomiast na wysuniętym wysięgniku udźwig jest mniejszy ale wysokość podnoszenia jest większa.

OPTIDRIVE™

Avant has developed an innovative solution for improving the performance of the drive circuit in Avant loaders. In Optidrive™ drive circuit the amount of hydraulic hoses and fittings has been radically reduced and optimized.

Benefits of the Optidrive™ drive circuit:

- 10% better performance
- 60% less hydraulic connections
- 20% less hoses
- Less heat build up – in Optidrive™ the amount of flushing oil in the drive motors is 5 times bigger compared to the old system, providing a far better cooling of the drive circuit
- Parking brake in rear wheels guarantees the best possible grip on all load and terrain situations
- Less engine vibrations and noice thanks to the new engine mounts (vibration dampers).
- Better hydraulic connector system
- Better servicing

 

 

PODŁĄCZENIE NARZĘDZI WYMIENNYCH

System montażu narzędzi wymiennych jest prosty i łatwy w obsłudze. System mechanicznego podłączenia jest półautomatyczny. Oznacza to że mocowanie i blokowanie narzędzia odbywa się z kabiny operatora poprzez zadanie narzędzia „na siebie”.

Dostępne w opcji dodatkowej jest ryglowanie sworzni za pomocą hydrauliki. Wówczas operator nie musi wychodzić z kabina podczas odłączania – przyłączania osprzętu nie zasilanego hydrauliką.

System multizłącza w ładowarkach AVANT jest zaawansowanym rozwiązaniem na rynku. Umożliwia odłączania i przyłączenie hydrauliki maszyny bez konieczności gaszenia silnika. Nie ma możliwości pomyłki podczas przyłączania hydrauliki. Multizłącze jest bardzo szczelne, brak wycieków oleju hydraulicznego podczas przyłączania i odłączania. 

 

ŁATWY W PROWADZENIU 

Ładowarki przegubowe Avant są bardzo łatwe do nauki jazdy. Ładowarką sterujemy kierownicą, jazda do przodu i do tyłu odbywa się za pośrednictwem pedałów. Niewielkie wymiary maszyny ułatwiają jazdę, ponieważ kierowca może zobaczyć całą maszynę i narzędzie wymienne, siedząc na siedzeniu kierowcy. Nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w prowadzeniu maszyn wystarczy kilka godzin praktyki aby nauczyć się obsługi miniładowarki AVANT.

700_properties_safety_drivability.jpg

PRĘDKOŚĆ

Prędkość poruszania się modelu AVANT 520 i 528 to 12 km/h, która jest wystarczająca do pracy na małych terenach oraz miejscach budowy.

Ładowarka 525LPG zasilana gazem jest dostępna w serii 500. Prędkość maksymalna ładowarki 525LPG wynosi 10 km/h, ze względu na technologie gazowo-elektryczną szczególnie nadaje się do stosowania wewnątrz pomieszczeń.

Avant 530 z podwójną szybkością: nawet do 19 km/h